איך קונים ברז?

לפני מספר שנים הייתי מרצה במכללת בילדינג. הייתי מעניק טיפים בנושא אינסטלציה, ללקוחות שהיו טרם בניית ביתם הפרטי. במשך שלוש שעות, הייתי סוקר את נושא האינסטלציה ובחלקה האחרון של ההרצאה הייתי מגיש לחניכים טיפים חשובים, למימוש במהלך התכנון וההקמה.
אחד הטיפים, היה קשור ברכישת הברזים לבית, אשר נעשית בדרך כלל בסופו של תהליך בנייה או שיפוץ, כשכבר לא נשאר לכם הרבה כסף. כעת שמצבכם הכלכלי הוא לא כל כך מזהיר, כל הצעה זולה היא פתח לפיתוי.

14496568113_90ba4249bc_o

ברזים של מותגים מוכרים כמו 'חמת', 'גרוהה', 'מדגל', לרוב עולים יותר. מהצד השני, אפשר למצוא מותגים כמו 'פאיני', 'ג'ובאני', 'פורטביני'. איטלקי מצלצל טוב, לא? אז זהו שלא. מדובר בברזים באיכות ירודה, מיובאים, ששמם היוקרתי הוא בסך הכל אקט שיווקי שמנסה לחפות על איכותם (קצת כמו אופני מדבקה, אם תרצו).

צפו בסרטון שלנו ביוטיוב על נושא זה: כיצד קונים ברז ברזים, סוללות, אונטרפוץ

בעשרות השנים שאני משווק ברזים, אני נתקל בלא מעט לקוחות אשר מגיעים עם ברזים מקולקלים, שאין להם "אבא" ולכן אין להם גם חלפים. היות ומדובר בברזים עם מנגנונים מיוחדים בלעדיים, אני ניצב מול לקוח ללא פתרון והאפשרות היחידה היא להציע לו ברז חלופי. לשאלתי, היכן היבואן? מגיעה תשובת הלקוח, ממנה ניתן להסיק שהיבואן היום מייבא גרביים – "הוא הציע לי לקנות אצלו גרב שאותה אדחוף לתוך הברז כדי לעצור את הטפטוף".

לכן, הטיפ שלי פשוט: קנו ברזים שיש להם אבא, לא רק עם אחריות, אלא עם מערך שירות המגיע לבית הלקוח.