מה ההבדל בין מולטיגול ל-S.P

מאז שהופיעו בשוק האינסטלציה שני סוגי צנורות רב שכבתיים התחילו מיד ההשוואות.
צנרת ה-'אס פי' תוצרת מפעל הפלסטיק בקיבוץ מצר וצנרת ה-'מולטיגול' תוצרת קיבוץ שער הגולן, שהחל להיות משווק כשנתיים מאוחר יותר.
למעשה מדובר בשיטה זהה מבחינת הפריסה והביצוע אך ישנם מספר הבדלים בינהם.

ראשית נתיחס לשכבת האלומיניום המפרידה בין שתי שכבות הפלסטיק.
האלומיניום ב-׳אס פי׳ אינו תפור בקצוותיו. כלומר כאשר מכופפים בתהליך היצור את האלומיניום בכדי לעטוף את השכבה הפנימית שתי השפות מונחות זו על זו ואז שכבת הפלסטיק החיצונית מהדקת את  שכבת האלומיניום. ב-׳מולטיגול׳ שכבת האלומינים תפורה לכל אורכה בצריבת לייזר כך ששכבת האלומיניום אטומה ומחוזקת יותר, מה שמקנה לו עמידות בלחץ פנימי כאשר מתרחשת תקלת רתיחה או עודף לחץ. גם בזמן כיפוף חד של הצינור יכולת הכיפוף אינה מוגבלת בזכות התפר של שכבת האלומיניום.

באביזרי החיבור הישנים, כשנעשה שימוש באום ותותב, בתותב היתה דיסקית אוקולון שמנעה מגע פיזי בין חתך האלומיניום לתותב הפליז. מגע כזה היה מעודד קורוזיה בין שתי המתכות האצילות והתותב היה נהרס במהרה.
בתותבי ה-׳אס פי׳ לא קיימת דיסקית האוקולון, דבר המהווה חסרון משמעותי. באביזרי הלחיצה פחית ההידוק ב-׳מולטיגול׳ היא עבה יותר לעומת פחיות ההידוק של ה-׳אס פי׳ כך שהריסון של אביזרי הלחיצה ב-׳מולטיגול׳ הם חזקים יותר והלפיתה של האביזר לצינור היא הדוקה יותר.

הבדלים קטנים אלה הם מאוד משמעותים בזמן טראומה לצינור.
בשל תקלות בדוד, עלולים להווצר מצבי לחץ וטמפרטורה גבוהה, והשיפור עליו הצבענו יקנה לצנור ה-׳מולטיגול׳ יכולת עמידות נוספת של מספר שעות לפני הפיצוץ. בזמן זה ניתן יהיה לכבות את הדוד ולצנן את המערכת ובכך למנוע שיטפון ורטיבות.